wtorek, 13 marca 2018

Pracowite pierwszaki: goszczą u siebie dzieci z przedszkola, uczą się, podróżują, bawią i rysują

Na przełomie lutego i marca klasa pierwsza gościła dzieci z przedszkola. Pierwszaki bardzo odpowiedzialnie zaopiekowały się swoimi młodszymi kolegami i koleżankami, natomiast przedszkolaki - po krótkiej chwili niepewności na początku lekcji - aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Tuż przed rozpoczęciem lekcji:

grupa środowa

grupa sobotnia
Tematem lekcji były smoki, a przede wszystkim smok wawelski. Lekcję zaczęliśmy od przeczytania wiersza o smokach oraz dyskusji na jego temat. Następnie dzieci dostały kukiełki przedstawiające bohaterów legendy o smoku wawelskim. Słuchały uważnie legendy, a potem odgrywały kukiełkami poszczególne role:Potem dzieci ułożyły historyjke obrazkową i na jej podstawie odtworzyły treść legendy:
Na koniec odtańczyliśmy smoczy taniec, przedszkolaki dostały dyplomy na pamiątkę (podobno wystawione przez samego króla Kraka) i wróciły do swojej klasy:


W tym semestrze pierwszaki poznają na lekcjach przede wszystkim dwuznaki. Są one dość trudne (a dla wielu uczniów też nudne ;-) ), więc ćwiczenia pisemne i ustne przeplatane są grami i zabawami:

gra planszowa

gra dobble odniosła duży sukces utrwalamy dni tygodniarozsypanki sylabowe - przyjemniejsza wersja nauki czytania
zabawy sylabowe - wymyślamy nowe słowa


a tutaj - wymyślamy dziwne zdaniaukładamy dni tygodnia
W lutym znów podróżowaliśmy po Polsce: odkryliśmy piękne Tatry i stary Kraków, a nasza mapa wzbogaciła się o kolejne obiekty:W czasie lekcji mali artyści wykonali ilustracje do wiersza o górach:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz