środa, 28 czerwca 2017

Ostatnie lekcje

Na ostatnich lekcjach jak zwykle powtarzaliśmy wszystkie wiadomości, które zdobyliśmy w ciągu całego roku szkolnego. Pierwsza klasa wysłuchała baśni o kwiecie paproci, a następnie wyruszyła na wędrówkę w jego poszukiwaniu. Nie była to łatwa wędrówka – dzieci napotkały wiele przeszkód, ale pokonały je sprawnie dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom, zdobytym na lekcjach.

Dzieci układają mapę Polski


Na mapie pojawiają się nazwy rzek, miast, gór i morza, a także obiekty charakterystyczne dla poszczególnych miejsc

Ostatnie poprawki...
Udało się!

Uczniowie dumni z wykonanego zadania

Piękna pogoda skusiła nas do wyjścia na podwórko szkolne. Tam wykonaliśmy kolejne zadania – tym razem pisemne. 

Po każdym wykonanym zadaniu dzieci otrzymywały fragment mapy z drogą prowadzącą do tajemniczego skarbu.W końcu udało im się skompletować mapę i dotrzeć do celu. Okazało się, niestety, że kwiat paproci nie istnieje, że jest to tylko bajka. Dzieci stwierdziły jednak, że nie warto byłoby mieć taki kwiat, ponieważ nie pozwalał dzielić się bogactwem z rodziną, a w końcu to rodzina jest najważniejsza! Zamiast kwiatu dzieci znalazły skrzynię skarbów, a w niej małe upominki: słodycze i kolorowe artykuły papiernicze.
Druga klasa dzielnie wspomagała pierwszaków w wędrówce po kwiat paproci, wykonując trudne zadania gramatyczne i ortograficzne. Choć miały one kolorową i zabawową formę, nie były takie proste! Na szczęście dzieci wykazały się dużą wiedzą i bystrością – wszystkie zadania wykonały poprawnie.

Trzecia klasa wykonała foldery turystyczne wybranych przez siebie miast i regionów Polski. Wybrane fragmenty folderów (z najciekawszych regionów kraju) umieściliśmy potem na mapie Polski. Kto wie, może te informacje przydadzą się dzieciom w czasie ich wakacyjnych wizyt w Polsce?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz