wtorek, 7 listopada 2017

Ślubowanie pierwszoklasistów - sobota

Tuż przed feriami jesiennymi czekała nas emocjonująca niespodzianka: ślubowanie i pasowanie na ucznia Polskiej Szkoły w Leuven im. Wisławy Szymborskiej.
Pierwszoklasiści przyszli tego dnia do szkoły razem z rodzicami. Wszyscy byli pięknie ubrani i troszeczkę zdenerwowani – nikt nie wiedział, na czym polega pasowanie, czego się spodziewać. Dzieci czuły się chyba trochę, jak Ziemowit przed postrzyżynami 😉

W sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy uczniowie oraz nauczyciele i rodzice:
Kilka minut po 9.00 pani dyrektor, Ela Grabiec, powitała wszystkich gości oraz dała sygnał do rozpoczęcia uroczystości, a nauczycielka pierwszych klas, pani Magda Zień, wyjaśniła dzieciom, co za chwilę się wydarzy oraz poprosiła gości o to, by trzymali kciuki za pierwszoklasistów i by im pomagali.

Pierwszą konkurencją były zagadki na temat szkolny. Wszystkie dzieci popisały się bystrością i wiedzą.

Pani dyrektor i nauczycielki ze starszych klas sprawdzały poprawność wykonania zadania.

Rodzice trzymali za swoje pociechy kciuki i nagradzali je oklaskami za każde zadanie:


Kolejne zadanie zostało zaliczone. Wszyscy wstrzymali oddech przed następną konkurencją…


Okazała się ona najtrudniejszą spośród wszystkich dotychczasowych: dzieci musiały ułożyć mapę Polski z jej pociętych kolorowych kawałków.Pomoc starszych uczniów była nieoceniona - mapa została ułożona prawidłowo:Następnie pierwszoklasiści wstali i złożyli uroczyste ślubowanie. Obiecali, że będą regularnie i punktualnie przychodzić na lekcje oraz odrabiać prace domowe, rozmawiać po polsku, pomagać kolegom i koleżankom, wesoło i grzecznie uczyć się i bawić w szkole i poza nią.

Po ślubowaniu nadszedł czas na uroczyste pasowanie. Każdy uczeń dostał też pamiątkowy znaczek.Pierwszoklasiści w (prawie) pełnym składzie:Na koniec wszyscy pierwszoklasiści z dumą i chyba też z ulgą zaśpiewali piosenkę. Nasza szkoła zyskała kolejnych wspaniałych uczniów!
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza